Chiptuning - zvýšení výkonu motoru


Chiptuning je cesta jak zvýšit výkon motoru pomocí softwarové úpravy jeho řídící jednotky. Každý moderní automobil je vybaven motorovou řídící jednotkou ECU. Tato ovlivňuje celkový chod motoru. Při výrobě nelze určit, za jakých podmínek bude konkrétní vozidlo provozováno.
Standardní programy musí proto zohledňovat spoustu aspektů, jako jsou extrémní a klimatické podmínky, rozdílná kvalita paliva apod. Z toho vyplývá, že celkový potenciál motoru je využit jen na cca 60%.


Vyvíjíme vlastní software vycházejících z originálních dat řídící jednotky ECU, čímž dosáhneme zvýšení výkonu a snížení spotřeby bez vlivu na životnost motoru.

Nesníží se úpravou životnost motoru?

Nesníží, právě naopak. V žádném případě se nejedná o tzv. "nadupání" motoru jako u závodních motorů. Přeprogramováním jsou pouze vyžity skryté rezervy a zoptimalizován průběh veličin. Pokud bereme v potaz, že opotřebení motoru je závislé na počtu pracovních cyklů (otáček)., dojdeme k závěru, že není nutné tak často podřazovat na nižší rychlostní stupně a životnost motoru se tím naopak zvýší.

Jaké dostanu záruky na úpravu?

Na řídící jednotku a upravený program poskytujeme záruku 24 měsíců.

Co emise?

Každá naše úprava musí a také splňuje platné emisní předpisy EU.

Nepřijdu kvůli úpravě o záruku na motor?

Nemějte obavy, úprava je nezjistitelná, servisní diagnostika komunikuje s řídící jednotkou jako by byla sériová.

Co když se rozhodnu vrátit vše do původního stavu?

Váš původní program samozřejmě zálohujeme, takže pokud se takto rozhodnete, Vaše přání rádi splníme.

Ceník CHIPTUNINGU

Cena za CHIPTUNING se liší podle typu automobilu, ceny již od 4000,-Kč.    Pro určení přesné ceny vyplňte on-line formulář

Rychlý kontakt +420 721 287 714